Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

NA VIDĚNOU !

Děkujeme !

Společně s orchestrem Police Symphony Orchestra z Police nad Metují nabídneme bezpečnou kulturu i v našem městě.

Cesta ke kultuře je v posledním roce trnitá a ne všechno dokáže zprostředkovat on-line prostor, ale i za něj buďme vděční. Mladí hudebníci z Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují se také nevzdávají a připravili projekt “Na viděnou!” a než se budou moci se svými posluchači potkat tváří v tvář, rozhodli se vstoupit do veřejného prostoru s novým typem kulturního vyžití. Tentokrát si dali za cíl oživit plakátovací plochy speciálními plakáty, které vás díky své interaktivní složce mohou přenést do koncertních sálů.

Série plakátů totiž obsahují unikátní QR kódy, které budou výtvarně zpracované. Pod každým z nich se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra a většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst. Pokud kód načtete, uvidíte převážně koncertní provedení skladeb, které má orchestr takzvaně v šuplíku, s milými hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších.

Potkat se s plakáty bude možné od dubna ve městech a obcích, která se připojí k projektu “Na viděnou!”. Pro zpříjemnění procházky pak bude stačit mobilní telefon, v něm přístup k internetu a volba trasy tak, abyste objevili všechny hudební dárky, které pro Vás Police Symphony Orchestra připravil. Variant “hrajících plakátů” je hned několik a nabídnou Vám i u nás ve městě sice zaznamenanou, ale přesto vlastně živou kulturu. 

Oslovili jsme ke spolupráci místí podnikatele, a tak si hudbu u kávy nebo kousku něčeho sladkého budete moci poslechnout například v Hromu do Police, cukrovinkách na náměstí, Kafe Kohout, Cukrárně Sluníčko, Panském Domě  a dalších …

Tak Na viděnou!

Police Symphony Orchestra a Michaela Krpálková CEKUS Chotěboř

www.policesymphonyorchestra.cz/navidenou