Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

TRANSITUS IRREGULARIS – zrušeno

Tato akce již skončila

ZRUŠENO – PŘELOŽENO NA ROK 2023

Nevšední hudební seskupení na rozhraní barokní a jazzové hudby. Tyto dva světy se potkávají, vzájemně prostupují v tvorbě uskupení Transitus Irregularis, které na české scéně působí od roku 2009.

Jádrem jejich repertoáru jsou převážně kompozice kytaristy Miroslava Noska a houslistky Niny Marinové. Velkým impulsem pro kapelu byla výzva ke zhudebnění básní Bohuslava Reynka. CD „Pod prahem svítá“ vzniklo jako součást stejnojmenné sbírky Reynkových básní a je dodnes žádanou publikací.

V uplynulém roce vydal cembalista Filip Dvořák sbírku básní Stromořadí, ke které kapela natočila album. Básně i album vydalo nakladatelství Petrkov v Havlíčkově Brodě.

Jan Keller je členem České filharmonie, zároveň účinkuje s spolu s Miroslavem Noskem v originální jazzové kapele Noční optika. Mimo četná hudební seskupení je členem jazzové formace Jana Koubková Quartet, působí jako pedagog Konzervatoře Jaroslava Ježka. 

Miroslav Nosek je vyhledávaný kytarista, pedagog a plodný hudební skladatel. Je spoluautor kytarové školy Milana Tesaře. Působí v kapele Nedaba a složil hudbu k představení Zrzavý Orm Naivního divadla v Liberci, spolupracuje s divadlem Minor.

Nina Marinová působí v mnoha žánrově  rozmanitých autorských kapelách, zejména ve vlastním projektu Nina Rosa. Její hlas můžeme zároveň slyšet v roli redaktorky Českého rozhlasu v hudebním pořadu Sedmé nebe. 

Transitus Irregularis přijede do podkroví městské knihovny představit v úterý 15.11. místní rodák a cembalista Filip Dvořák, který spolupracuje především se soubory dobové interpretace staré hudby: Hipocondria Ensemble, Musica Florea, Ensemble Inégal, Collegium 1704, Haydn Ensemble.

Významná je jeho spolupráce s houslistou a skladatelem Jiřím Sychou a Wranitzky Kapelle. Je činný také při výrobě cembal v cembalářské dílně Františka Vyhnálka.  

Vstupenky na tento nevšední hudební zážitek si můžete zakoupit v IC Chotěboř nebo online na www.cekus.eu.

VSTUPNÉ 300Kč