Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Jaroslav Svěcený: Ve znamení tanga!

Tato akce již skončila

vstupné: 490 Kč

Strhující jižanské rytmy Astora Piazzolly, Richarda Galliana, Gorky Hermosy a dalších skladatelů.

Houslový virtuos JAROSLAV SVĚCENÝ oslovil ke spolupráci jednoho z nejlepších českých akordeonistů a bandoneonistů LADISLAVA HORÁKA.

Astor Piazzolla, tvůrce stylu „TANGO NUEVO“ je fenoménem přelomu tisíciletí. Kromě Piazzollových skladeb zazní Tango pour claude jeho pokračovatele Richarda Galliana, které je světově proslulé i díky syntéze tanga s francouzským stylem. V kontrastu s tím bude představena i originální hudba Václava Trojana pro housle a akordeon k filmu Princ Bajaja. Projekt Ve znamení tanga byl mnohokrát představen nejen v Čechách, ale i na prestižních koncertech v zahraničí. 

HOUSLISTA JAROSLAV SVĚCENÝ
Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Studoval na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění u profesorů Františka Pospíšila a Václava Snítila. Vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Je považován za proslulého popularizátora houslové hry. Jeho koncertní turné a festivalová vystoupení obdivovali posluchači v USA, v celé Evropě, Mexiku, Chile, Rusku, Maroku, Indonésii, Indii, Thajsku a řadě dalších zemí.