Informace o výstavě

#kreslichotěboř

#kreslichotěboř

3. srpen 2020 až 9. srpen 2020

Muzeum v současné době nemá kde vystavovat, a tak proniká do nových prostorů. Připravili jsme pro Vás výstavu ve vestibulu kina Družba. 

Výstava #kresli (Chotěboř) je inspirována muzejním instagramovým účtem, kde pod názvem #kreslichotebor publikujeme sbírková i nesbírková díla, která se svými náměty vztahují k našemu městu. Účet vznikl jako online galerie a inspirace pro nadšené kreslíře a zaznamenavatele běžných denních událostí. Budeme rádi, když do naší online galerie přispějete i Vy obrázkem vztahujícím se k Chotěboři, karikaturou souseda nebo žánrovou kresbičkou. 

Na výstavě #kresli (Chotěboř) nebudeme vystavovat díla, která se námětem vztahují k Chotěboři. Nelze to kvůli nehlídanému prostoru vestibulu a nemožnosti použít stěny. Jsme limitováni vitrínami, do kterých výtvarná díla musíme uložit. Proto jsme vybrali drobné kresby napříč autory, které spojují náměty, technika i podobné vidění světa. Těšit se můžete na nové přírůstky, jichž na výstavě bude dobrá polovina z vystavených děl. 

Autoři:

Věra Krumphanzlová

Jindřich Prucha

Zdenek Rykr

Jiří Horník

František Starý

Vlastimil Koštíř

Výstava bude otevřena od 3. 8. do 9. 8. 2020 a to ve vestibulu Kina Družba (Tyršova 256).

Otevřeno 10 - 12 hodin a 13 - 18 hodin. 

Vstupné dobrovolné.


Komentáře

Město Chotěboř Chotěbořské zpravodajství Vysočina News KD Junior Chotěboř Informační centrum Chotěboř