Informace o akci

Letecká show

Letecká show

Čtvrtek, 19. červen 2014 od 20:00

Doporučujeme tutu akci:

Letecká show, dětský den & mistrovství ČR v letecké akrobacii 2014

Letiště Chotěboř 19. – 22. Června 2014

   

 Vzdušný prostor nad Chotěboří v červnu tohoto roku opět ožije velikou leteckou show. Letošní ročník je naplánován na celkem čtyři dny, v termínu od čtvrtka 19. června do neděle 22. června, a svým návštěvníkům nabídne velmi nabitý program. Samotné letecké show a dětskému dni, která bude pořádána v neděli 22. Června, bude totiž předcházet mistrovství České Republiky v letecké akrobacii letounů. Během třídenního klání se piloti akrobatických speciálů utkají ve čtyřech kategoriích a čtyřech létaných sestavách o Pohár města Chotěboře a titul mistra České Republiky v jednotlivých kategoriích rozdělených podle úrovně obtížnosti létaných akrobatických prvků.

Slavnostní zahájení mistrovství proběhne v areálu chotěbořské staré radnice a mimo samotných pilotů se jej zúčastní i špičky místní politické scény v čele se starostkou města Chotěboř Eliškou Pavlíkovou, hejtmanem Kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem či Senátorem za obvod Chrudim Ing. Janem Velebou, kteří převzali záštitu nad letošním ročníkem letecké show. Za možnost pořádání již pátého ročníku airshow v Chotěboři vděčíme i našim partnerům. Generálním partnerem letecké show 2014 je společnost GCE Group a za příspěvek, který umožní představit v Chotěboři spoustu nádherných leteckých vystoupení vděčíme i dalším neméně důležitým partnerům, jejichž přehled nabízíme na našich internetových stránkách.

Během akrobatických závodů piloti zalétají povinnou, volnou, ale i tajnou akrobatickou sestavu a vše zakončí sobotními freestyle lety. Jejich hodnocení bude v rukou zkušených rozhodčích nejen z České Republiky, ale i ze zahraničí. Zastoupeny budou všechny čtyři kategorie výkonnostních úrovní, od nejmladších a začínajících akrobatických letců až po zkušené piloty kategorie Unlimited, kteří létají na nejrychlejších speciálně upravených strojích bez omezení výkonu. Celé klání bude zakončeno slavnostním vyhlášením výsledků, které proběhne na půdě Aeroklubu Chotěboř v sobotu 21.6. od 18 hodin. Návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku na vyhlášení výsledků ji budou moci využít i pro vstup na leteckou show pořádanou následující den. Vstup na závody bude pro návštěvníky zdarma.

Letecká show bude zahájena v neděli 22. Června ve 14 hodin odpoledne. Samotnému leteckému programu bude, od 10 hodin dopoledne, předcházet dětský den se spoustou soutěží, her či zábavných atrakcí pro naše nejmenší návštěvníky. Nebude chybět ani divadlo pro děti a doprovodný program s účastí zvučných jmen ze světa showbyznysu, jejichž konkrétní jména pro Vás již brzy zveřejníme.

V rámci letecké show bude na letišti v Chotěboři možnost spatřit letadla tvořící jakýsi průřez historií letectví. Návštěvníkům se ve vzduchu ukáží stroje, které stály za válečnými manévry první světové války a letouny, které se podílely na významných událostech přepisujících světové dějiny. Nebude ovšem chybět ani technika nejmodernější. Svou účast přislíbila Armáda České Republiky s nejmodernějšími nadzvukovými stíhačkami a návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení pilota světové letecké série Red Bull Air Race Martina Šonky. V jednání programu je i účast zahraniční akrobatické skupiny Flying Bulls a mnoho dalších lákavých čísel.

Více informací a nejžhavější novinky pro Vás budeme pravidelně přinášet na našich internetových stránkách www.airshowchotebor.cz.

Těšíme se na shledání s Vámi na letecké show v Chotěboři!

Za organizační tým letecké show,
Petr Bukáček.


Komentáře

Město Chotěboř Chotěbořské zpravodajství Vysočina News KD Junior Chotěboř Informační centrum Chotěboř