Informace o akci

Zabijačkové hody

Zabijačkové hody

Sobota, 19. říjen 2013 od 11:00

Doporučujeme tuto akci

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 6/2013

8. října 2013

 Chotěbořský pivovar zve na tradiční zabíjačkové hody a den otevřených

 Po úspěšném letním Frešfest festivalu Pivovar Chotěboř zve na svou další akci a tou jsou zabíjačkové hody. Akce naplánovaná na 19. října od 11 do 20 hodin je určena pro všechny milovníky piva Chotěboř, pivní nadšence ale i celé rodiny. Organizátoři připravili bohatý program přímo v areálu pivovaru. Hrát bude kapela MAT4, odpoledne doplní soutěže, kreativní dílna i prodej farmářských produktů.

 Brány pivovaru se 19. října otevřou v pravém slova smyslu – současně s hody bude probíhat den otevřených dveří. Návštěvníci tak budou mít opět po roce možnost nakouknout chotěbořskému sládkovi přímo pod pokličku a ochutnat Chotěboř přímo u zdroje. Pro ty návštěvníky, kteří řeší problém s dopravou, organizátoři zajistili zdarma svoz. Oblíbený Chotěbus vyjede o půl jedenácté z náměstí v Havlíčkově Brodě, poté bude pendlovat mezi pivovarem a chotěbořským náměstím. Jízdní řád je zveřejněn na webových stránkách pivovaru.

 V poslední době se množí zprávy o možném prodeji Pivovaru Chotěboř. „Touto cestou bychom chtěli informace o prodeji vyvrátit,“ komentuje situaci sládek Oldřich Záruba. „Pivovar Chotěboř je na trhu zavedená značka. Všude kolem je krize, ani v pivovarnictví dnes není lehká doba a navíc přichází zimní sezóna, kdy očekáváme snížení odbytu. Náš pivovar ale funguje stabilně a má velké plány do budoucna. Koneckonců přijměte 19. října naše pozvání,“ usmívá se Záruba.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte:

Zdena Stryková
public relations
tel: 606 642 074

 

email: media@pivovarchotebor.cz

Pivovar Chotěboř, Průmyslová 1755, Chotěboř, 583 01

sládek Oldřich Záruba, oldrich.zaruba@pivovarchotebor.cz, mobil: +420 733 188 413

ředitel Jaroslav Soukal, jaroslav.soukal@pivovarchotebor.cz, mobil: +420 602 522 585

 Pivovar v Chotěboři

Pivovar v Chotěboři byl postaven na zelené louce v roce 2009. Vaří pivo typicky českou technologií. Na rozdíl od piv, která produkují velké nadnárodní společnosti, má chotěbořské pivo charakteristickou plnost, říz a kvalitní pěnivost. Pivo připravuje sládek Oldřich Záruba, několikrát oceněný doma i v zahraničí, z kvalitních českých surovin. Původně měl pivovar výstav 10 000 hl/ročně, v roce 2012 ale rozšířil své kapacity na 25 000 hl/ročně. Cílovým trhem pivovaru je Chotěboř a bezprostřední okolí se záběrem na region Vysočina a i vybranými prodejními místy v rámci celé České republiky.

Pivovar Chotěboř nabízí celkem 7 druhů piv – světlou desítku Originál, světlou a tmavou dvanáctku Prémium, třináctapůlstupňový Speciál, nealkoholické pivo Patron, polotmavou jedenáctku Polo, nefiltrovanou jedenáctku Plus a nově i míchaný nápoj limetkový Freš. Ačkoli pivovar funguje teprve od roku 2009, získal velice prestižní ocenění od Sdružení přátel piva.
V listopadu 2010 to bylo za přínos českému pivnímu trhu a stal se také Pivovarem roku 2010 a sládek Oldřich Záruba Sládkem roku 2010. V listopadu 2012 byl chotěbořský pivovar opět zvolen coby pivovar roku a ve své kategorii zvítězila i dvanáctka Prémium.
  


Komentáře

Město Chotěboř Chotěbořské zpravodajství Vysočina News KD Junior Chotěboř Informační centrum Chotěboř